top of page

Profile

Join date: Aug 26, 2022

About

Kosova U17 pëson edhe nga Greqia - SHQIP. comPublikuar: (08. 10. 2022 17:08:10) Përfaqësuesja e Kosovës U17 ka pësuar sot humbje të thellë me shifrat 0:5 si vendase kundër Greqisë, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet drejt Kampionatit Evropian Euro 2023. Pas 90 minutave të zhvilluara në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, Greqia i është gëzuar fitores me rezultat bindës 5:0. Kjo ishte humbja e dytë me radhë e “Dardanëve” të rinj në këto kualifikime, ku në ndeshjen e kaluar u mposhtën nga Italia me shifrat 5:2. Në ndeshjen e sotme golashënues ishin Panikidis (7’), Tzimas (32’ e 73’), Politakis (85’) dhe Mouzakitis (90’). Me këtë fitore Greqia i ka inkasuar tri pikë, aq sa i kanë edhe Finlanda e Italia, të cilat e kanë zhvilluar vetëm nga një ndeshje, ndërsa Kosova është e fundit, pa pikë.

Kosova U17 pëson humbje nga Greqia flashscorefi joukkue

8 tetor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U17 ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të rrethit të parë kualifikues për Euro

Kombëtarja U17 e Kosovës e drejtuar nga Arsim Abazi është përgatitur për këtë turne që disa ditë dhe është e gatshme për të dhënë më të mirën e saj. Lista e futbollistëve të Kombëtares U17 të Kosovës Amar Demolli Sh. F. Kurda Amar Kashtanjeva Fortuna Dusseldorf Art Berisha HJK Helsinki Aruel Klinaku Fc. St. Gallen Aurel Limani KF Ulpiana Beart Zhubi FC 2 Korriku Blendrit Krasniqi FC Prishtina Edi Haziri FC Augsburg Elvaris Suplja U. S.

Kosovo U17 - Club profile | Transfermarkt leijonatfi indexphp maajoukkueet

All information about Kosovo U17 (UEFA European Under-17 Championship qualification) ➤ current squad with market values ➤ transfers ➤ rumours ➤

Kosova U17 dhe U19 mëson kundërshtarët për kualifikim në EvropianNë selinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës sot është hedhur shorti për Kampionatin Evropian 2018/2019 për kombëtaret U-17 dhe U-19 si dhe shorti për rrethin elitë për kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian Finlanda 2017-18. Në tërheqjen e shortit morën pjesë Artan Govori, drejtor për marrëdhënie me jashtë dhe drejtor i ekipeve kombëtare dhe Michael Nees, drejtor teknik. Në 13 grupet sa janë ndarë ekipet kombëtare U-17, Kosova gjendet në grupin e 5-të bashkë me Skocinë, Zvicrën dhe Qipron, ndërsa ndeshjet janë paraparë të zhvillohen prej 26 shtatori deri më 1 tetor 2018 në Qipro. Ndërkaq Kosova U-19 është në grupin e 7-të bashkë me Austrinë, Hungarinë dhe Slloveninë, ndërsa ndeshjet zhvillohen prej 10 deri më 16 tetor 2018 në Hungari, transmeton Koha.

FFK organizatore e turneut kualifikues U17 për Evropianin 2023 - Bota SotFederata e Futbollit e Kosovës është organizatore e turneut kualifikues për kombëtaret nën 17-vjeç për Evropianin ‘Hungaria 2023’. Kosova bën pjesë në Grupin 8 së bashku me Italinë, Greqinë dhe Finlandën. Ndeshjet e këtij grupi do të zhvillohen më 5, 8 dhe 11 tetor në stadiumet “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Kosova ndeshjen e parë e luan të mërkurën kundër Italisë, në orën 16:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, e ku do të marrin pjesë edhe presidenti Agim Ademi dhe shefi i futbollit në UEFA, Zvonimir Boban. Në këtë fazë kualifikuese janë 13 grupe, ku dy skuadrat e para në secilin grup do t’i bashkohen Holandës dhe Spanjës në raundin elitar që zhvillohet në pranverë, së bashku me katër skuadrat e vendeve të treta në grupe me bilancet më të mira kundër dy të parave në grupeve të tyre. Ndërkaq, Hungaria si nikoqire kualifikohet drejtpërdrejt në turneun final me 16 ekipe pjesëmarrëse, e që mbahet nga 17 maji deri më 2 qershor 2023.

Kosova U17 pëson edhe nga Greqia - SHQIP.com maiscorecom fi

Me këtë fitore Greqia i ka inkasuar tri pikë, aq sa i kanë edhe Finlanda e Italia, të cilat e kanë zhvilluar vetëm nga një ndeshje,

Kosova U17 pëson humbje nga GreqiaDuke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni përdorimin e "cookies". By using our website, you agree to the use of our cookies. 1 min read 8 tetor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U17 ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të rrethit të parë kualifikues për Euro 2023. Pas humbjes nga Italia (5:2), Dardanët U17 u mposhtën nga Greqia, me shifrat 5:0. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë nisi keq për djelmoshat e Arsim Abazit, të cilët pësuan gol në minutën e 7-të me golin e realizuar nga Panikidis. Pas pësimit të këtij goli Dardanët shpërdoruan disa mundësi të mira, teksa në minutën e 32-të e pësuan edhe golin e dytë, kur shënoi Tzimas.

Kosova U17 pëson humbje të thellë nga Greqia - Gazeta OLLE palloliittofi ajankohtaista

Kosova pas dy ndeshjeve është e fundit pa pikë, derisa Greqia ka tri pikë sa ka edhe Italia dhe Finlanda. Ndeshja e radhë për

Kosova U17 dhe U19 mëson kundërshtarët për kualifikim në iltapulufi

Kosova U17 dhe U19 mëson kundërshtarët për kualifikim në Evropian për rrethin elitë për kombëtaren U-19 për Kampionatin evropian Finlanda

Futsall/ Lojtarët e Kosovës ende me llogon e vjetër të FFK-së twittercom

Pas pjesës së parë Kosova është duke pësuar disfatë me rezultat… kanali holandez që po e transmeton ndeshjen drejtpërdrejtë në Youtube ka logon e re

Bad News Eagles luan edhe sot – kësaj here ndaj ekipit nga jenkkifutisfi Sarjat Nuoret &

Kundërshtar i ekipit nga Kosova do të jenë finlandezët e skuadrës ENCE. Ndeshja, sikurse zakonisht, do të transmetohet drejtpërdrejt

Kosova U17 pëson humbje të thellë nga Greqia - Ballkani. infoKosova U17 Kombëtarja e Kosovës U17 ka pësuar edhe humbjen e dytë radhazi në kuadër të turneut kualifikues të Grupit 8 për Evropianin 2023. Dardanët janë mposhtur nga Greqia U17 me rezultat të thellë 5-0 në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Zahir Pajaziti në Podujevë. Panikidis shënoi për 1-0 për grekët në minutën e shtatë derisa Tzimas ngriti epërsinë në 2-0 pas 32 minutave lojë. Me epërsinë e dyfishtë të grekëve përfunduan 45 minutat e para në këtë sfidë.

Kosova U17 pëson humbje të thellë nga Greqia - Ballkani.info jalkapallovalmentajatfi

Kombëtarja e Kosovës U17 ka pësuar edhe humbjen e dytë radhazi në kuadër të turneut kualifikues të Grupit 8 për Evropianin 2023. Dardanët janë mposhtur

[TV!] Kosova U17 Finlanda U17 transmetim i drejtpërdrejtë

[TV!] Kosova U17 Finlanda U17 transmetim i drejtpërdrejtë

More actions
bottom of page